Що таке стрес. Як протидіяти стресу?
Добрий день, шановні учні! Сьогодні ми з вами поговоримо про наш спосіб життя. Постійно ми з вами перебуваємо у стресових ситуаціях. Від самого народження ми зіштовхуємося з перешкодами та труднощами. Життя – дуже динамічне і постійно змінюється. Часто ми не готові до змін. Політичні події, ЗМІ, хвороби негативно впливають на наш психологічний стан. Є події, які ми контролюємо і живемо без напруги. Але є події коли з’являється, щось нове, неясне для нас. Ми втрачаємо контроль, спокій, нервуємося, втрачаємо рівновагу. Саме цей період, коли з’являється нове, і ми до нього ще не адаптувалися, називається стресовим.
В перекладі з англійської «стрес» означає тиск.
Стрес – це стан психічної напруги, що виникає в процесі діяльності в найбільш складних і важких умовах.
- Які ж ознаки стресу?
- Як же боротися зі стресом?
Існує безліч методик протидії стресу. Ось деякі з них:
1. Вправа «Розкладаємо по поличкам»
2. Вправа «Дихальна гімнастика»
Дихайте повільно і глибоко. Вдихайте через ліву ніздрю (при цьому праву ніздрю закривайте великим пальцем лівої руки), а видихайте через праву ніздрю (при цьому ліву ніздрю закривайте мізинцем правої руки). Потім вдихайте через праву ніздрю, а видихайте через ліву ніздрю. Дана вправа знімає нервово-психічне напруження, інтегрує ліву і праву півкулі.
3. Якщо ви заплуталися і ніяк не можете знайти виходу, сядьте перед дзеркалом і почніть розповідати вголос. На перший погляд вам здається це дивним, але потім звикнете і прийдете до правильного рішення.
4. Якщо ви на когось розсердилися, то візьміть аркуш паперу і напишіть на ньому все, що ви думаєте про цю людину, а потім зімніть аркуш і викиньте. Після цього ви відчуєте прилив енергії.
5. Якщо вам потрібно розрядитися, то прийміть теплий душ, поплачте під струменем води, поспівайте.
6. Щоб запобігти стресу більше рухайтеся і займайтеся фізкультурою.
7. Висипайтеся. Дуже висока активність і недостатній сон перешкоджають рівновазі вашого організму.
8. Більше смійтеся. Знаходячись у стресовій ситуації поставте собі запитання: «Чи буде це здаватися мені важливим через 5 років»?
9. Малюйте. Малювання не тільки допомагає відволіктися від джерела стресу, але й розвиває стресостійкість.
10. Почніть читати цікаву книжку.
11. Більше мрійте.
12. Пийте теплі напої. Теплі напої в похмурий день дають тілу відчуття тепла.
13. Ліпіть із пластиліну. Під час ліплення ділянка мозку, що відповідає за стресові реакції, стає неактивною, оскільки імпульси активізують інші ділянки мозку.
14. Порахуйте від 100 до 1. Лічба у зворотному порядку не тільки дозволяє відволіктися, а й спряє розвитку концентрації уваги.
15. Слухайте музику. Музика покращує настрій, сприяє здоровому сну, знижує рівень стресу й занепокоєння.