Рекомендації батькам гіперактивних дітей
1. У своїх стосунках з дитиною дотримуйтеся «позитивної моделі». Хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслуговує, підкреслюйте навіть незначні успіхи. Пам’ятайте, що гіперактивні діти ігнорують догани і зауваження, але дуже чутливі до найменшої похвали.
2. Не використовуйте фізичне покарання. Ваші стосунки з дитиною повинні будуватися на довірі, а не на залякуванні. Вона завжди повинна відчувати вашу допомогу і підтримку. Разом вирішуйте труднощі, що виникли.
3. Частіше кажіть «так» виключаючи слова «ні» і « не можна»
4. Доручіть дитині частину домашньої роботи, яку необхідно виконувати щоденно і ні в якому разі не виконуйте її за неї.
5. Заведіть щоденник самоконтролю і відмічайте в ньому разом з дитиною її успіхи вдома і в школі.
6. Введіть бальну або знакову систему нагородження (можна кожний хороший вчинок відмічати зірочкою, а відповідну їх кількість нагороджувати іграшкою, солодощами або давно обіцяною поїздкою).
7. Виключайте завищені або, навпаки, занижені вимоги до дитини. Намагайтеся ставити перед нею задачі, що відповідають її здібностям.
8. Виділіть для дитини рамки поведінки – що можна робити, а що ні.
9. Не нав’язуйте дитині жорстоких правил. Ваші вказівки повинні бути дорадчими, а не наказами. Вимагайте виконання правил.
10. Проводьте з дитиною більше часу. Її поведінка – спосіб привернути вашу увагу. Грайте з нею, учіть як правильно спілкуватися з іншими людьми, як поводитися у громадських місцях, переходити вулицю, та іншим соціальним навичкам.
11. Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня. Хваліть дитину за його виконання.
12. Захистіть дитину від перевтоми, вона приведе до зниження самоконтролю та підвищення рухової активності.
13. Додавайте дитині більше можливостей витрачати надмірну енергію. Тривалі прогулянки, спортивні ігри повинні бути щоденними.
14. Виховуйте у дитини інтерес до якогось заняття. Її важливо відчувати себе потрібною.