Учнівське самоврядування в США: знайомимось з досвідом
Розширене засідання Хмель-ницької міської ради учнівського самоврядування “Нова генерація міста” відбулося 6 листопада в Палаці творчості дітей та юнацтва. Випускники програми обміну майбутніх лідерів “FLEX” розповіли, як провели минулий навчальний рік в США.
На зустріч завітали одинадцятикласники Катерина Абдувалієва (учениця 11-А класу нашої школи), Марина Яворина і Андрій Кульбаба з Хмельницького та Ірина Верхогляд з Шепетівки.
Вони розповіли, що американські учні самостійно влаштовують паради, вечірки, дискотеки, випускають шкільні газети та теленовини. Дуже активно розвивається напрямок спортивного виховання. Понад 90% школярів займаються спортом, і не під примусом, а за власним бажанням, оскільки мода на спорт широко розповсюджена. Організацією бейсбольних та футбольних матчів також займаються учні. Робота знаходиться для всіх: школярі продають квитки на матчі, працюють контролерами, у перервах продають морозиво та напої. Тобто заробляють кошти для школи і кишенькові гроші для себе.
Американські школярі не надають одягу великого значення. Тому в коридорах тамтешніх шкіл можна зустріти хлопців у пляжних шортах чи дівчат в піжамних штанях, а от підбори американські модниці вдягають лише на вечірки.
Фактом, який вражає українців, що побували в США, є ставлення американців до інвалідів. Такого толерантного відношення на Україні не зустрінеш. Школярі з ДЦП та іншими серйозними вадами навчаються разом зі здоровими ровесниками, вважаються рівноправними членами суспільства та беруть активну участь в громадському житті. При цьому американські підлітки не лише з розумінням ставляться до інвалідів, а й залюбки допомагають їм. В багатьох школах створені ініціативні групи школярів, які згідно зі складеним ними розкладом на волонтерських засадах надають допомогу хворим дітям: допомагають їм переносити підручники, пересуватися по школі тощо.
Усі чотири випускники програми “FLEX” мешкали в різних штатах, тому устрій школи, система освіти та навіть розклад канікул значно відрізнявся в кожному з регіонів. Проте всі погодилися, що люди в Америці, і зокрема молодь, дуже відрізняються від українців. Діти ростуть впевненими та цілеспрямованими. У 9 класі абсолютна більшість учнів вже визначилась, ким хоче бути та чим займатися в майбутньому, тому обирають лише потрібні їм шкільні предмети та тримають курс на обрану професію.
Вітаємо Лізу Гуцалюк з перемогою
на фестивалі-конкурсі гумору та сатири!
З нагоди 100-річчя річчя від дня народження майстра українського гумору і сатири Андрія Сови в Одесі відбувся XV Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців гумору і сатири ім. Андрія Сови, який зібрав майже дві сотні виконавців з усієї України. Андрій Корнійович, як митець, завжди був з народом, жив його життям, думав його думками, болів його болями і радів його радощами. Досить було назвати прізвище народного артиста України Андрія Сови, як у залі гриміли оплески.
У фестивалі взяли участь і учні театрального відділення Хмельницької дитячої школи мистецтв. Восьмеро юних театралів чудово показали себе на конкурсі, який проходив в обласній філармонії. Високоповажне журі у складі президента Асоціації діячів естрадного мистецтва України Віктора Герасимова, заслужених діячів мистецтва України Євгена Ваврика, Леоніда Дехтяренка та інших достойно оцінило їхні конкурсні програми в розмовному жанрі.
За виконання твору Ганни Чубач «Я - жінка» Єлизавета Гуцалюк, учениця 9-Б класу Хмельницького колегіуму ім. В. Козубняка, була відзначена І премією. Виступ Лізи був переконливим, дотепним, талановитим і цікавим.
Виконуючи заповіді Андрія Сови: бути завжди вимогливим до себе, пам’ятати, що, виконуючи гумор і сатиру, ми робимо справу надзвичайно серйозну і корисну, учасники конкурсу не намагались будь-що розсмішити слухача, не комікували, не викликали сміх кривлянням, а майстерно розкривали суть літературного твору, як цьому вчив і як це робив великий майстер гумору і сатири — Андрій Сова.
«Я отримала велике задоволення від цієї подорожі. Це був корисний та водночас приємний досвід. Я відпочила і зробила ще один успішний крок вперед» - ділиться враженнями переможниця.
Бажаємо Лізі творчих успіхів,
нових перемог та досягнень!
На уроці літератури:
- Хто мені відповість, чому Робін Гуд грабував багатих?
- А який сенс бідних грабувати? У них все одно нічого немає!
*****
Іспит з англійської.
- Таkе а tiсkеt, рlеаsе. Whаt is уоur numbеr?
- Намбе... це... мені б трієчку...
*****
Є дві речі, які я вважаю найважливішими, - сказав учитель першокласникам. – По-перше – це чистота. Усі витерли ноги об килимок перед дверима?
- Так, звісно! – хором закричали діти.
- Добре. А по-друге – це правдивість. Перед дверима немає ніякого килимка!
*****
Вчителька на уроці:
- Які птахи найбільш корисні для людини?
Сергій:
- Смажені, Марія Іванівна.
*****
Першокласниця приходить додому після уроків і починає розповідати своїй мамі:
- Ми читали на уроці казку.
- Яку? - цікавиться мама.
- «Червону Шапочку».
- І чому ж тебе навчила ця чудова казка?
- Треба дуже добре запам’ятати, як виглядає моя бабуся.
*****
- Марія Іванівна, скажіть, чи можна карати людину за те, що вона не зробила?
- Ні, Вовочка.
- Марія Іванівна, я не зробив домашнє завдання!
Адреса: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 72.
Телефон: (0382)79-57-16 – приймальня;
(0382)71-51-56 – бухгалтерія.
Електронна пошта:
kolegiumkm@ukr.netЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.